Nabijalnik

Vse kar vam pade na pamet
Odgovori
trolledx
batzajla
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne Sep 18, 2011 5:42 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a trolledx »

dellorto PHBH 28
čokoladni buhtelj
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a prlek »

Pravita, da sta ze poskusla z manso sobo prostega teka, kot sem ze nekomu danes rekel pa se vidva poskusita spihat luknje kjer pride filter gor. Ce lahko poskusita se preverit, ce deluje plovek vredu, ce je pravi nivo goriva.
Kaksna je svecka?
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Pich »

Igla in atomizator nista prava za uplinjač brez filtra.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a denso26 »

Pich napisal/-a:Igla in atomizator nista prava za uplinjač brez filtra.
Lahko mas tudi premalo squisha in se bat rahlo dotika glave,to je biu pri meni enkrat vzrok,da ni moped laufal na minimumu.
https://t.me/pump_upp
gogiiiii
vplinjač
Prispevkov: 314
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:10 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a gogiiiii »

Zanima me če je kdo tukaj ki se spozna na rotax 122 motorje (aprillia rs 125...).Zanima me če je normalno da se celotna gred premika gor dol (ima zračnost),sedaj pa nevem ali je to normalno za C3 ležaje ali ne?

Lp.
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

gogiiiii napisal/-a:Zanima me če je kdo tukaj ki se spozna na rotax 122 motorje (aprillia rs 125...).Zanima me če je normalno da se celotna gred premika gor dol (ima zračnost),sedaj pa nevem ali je to normalno za C3 ležaje ali ne?

Lp.
Ni normalno. Podri motor, če ni šla ojnica so šli ležaji ali pa so ležaji dobili luft v bloku, oriroma na gredi, kar je manj verjetno.
LP
gogiiiii
vplinjač
Prispevkov: 314
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:10 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a gogiiiii »

lojze-si napisal/-a:
gogiiiii napisal/-a:Zanima me če je kdo tukaj ki se spozna na rotax 122 motorje (aprillia rs 125...).Zanima me če je normalno da se celotna gred premika gor dol (ima zračnost),sedaj pa nevem ali je to normalno za C3 ležaje ali ne?

Lp.
Ni normalno. Podri motor, če ni šla ojnica so šli ležaji ali pa so ležaji dobili luft v bloku, oriroma na gredi, kar je manj verjetno.
LP

Ležaj na strani magneta je dobil luft v bloku oziroma zelo na rahlo pade v ležišče.Zdaj pa nevem kaj narediti ležaj prilepiti v ohišje ali kaj drugega?
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

gogiiiii napisal/-a:
lojze-si napisal/-a:
gogiiiii napisal/-a:Zanima me če je kdo tukaj ki se spozna na rotax 122 motorje (aprillia rs 125...).Zanima me če je normalno da se celotna gred premika gor dol (ima zračnost),sedaj pa nevem ali je to normalno za C3 ležaje ali ne?

Lp.
Ni normalno. Podri motor, če ni šla ojnica so šli ležaji ali pa so ležaji dobili luft v bloku, oriroma na gredi, kar je manj verjetno.
LP

Ležaj na strani magneta je dobil luft v bloku oziroma zelo na rahlo pade v ležišče.Zdaj pa nevem kaj narediti ležaj prilepiti v ohišje ali kaj drugega?
Lahko daš naredit vložke v blok. Najbolj elegantna rešitev pa je, da daš nakromat ležaje. http://www.hartchrom.si/ Najprej z strgalom pobereš rob, ki je običajno manjši od izrabljenega ležišča, na to izmeriš velikost prevelikega ležišča ležaja in na to mero dodaš 0.03 mm in naročiš Renduliču da ti nakroma na to mero. Priporočam pa ti, da pred montažo gred obrusiš z brusnim papirjem, da gre ležaj na gred bolj na težko z roko. Glavni vzrok, da se ležaj zavrti v bloku je pretrd ujem ležaja na gredi. Lepljenje ti odsvetujem ker če Al ni zdržal plastika tudi ne bo!
lp
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Ne vem, kake so obremenitve ležajev pri tem motorju, a meni je par let držalo na apn 4, ko sem ležaje zalepil s tekočo kovino.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Obstojajo prav posebna "lepila" (ne vem če se ravno reče lepilo, pač kemični pripravek) za fiksiranje ležajev v blokih. Poglej si naprimer od KEMIS-a ali LOCTITE-a.
Odgovori