Slike & Video

Vse kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a cerar »

Pich napisal/-a:
zankrzan napisal/-a:Ima gištel samo 6 kil :D Zgleda je bilo dost za zmago, nevem pa točno kero leto je blo to, v glavi imam mal po osemdesetem.
Leta 84 se mi zdi, da so prišli ven modeli k1000. Verjetno je trajalo še 2-3 leta preden so ga zrihtali za racing. Danes se zdi 120 konjev na 1000 kubikih smešna številka, ko pa serijski motocikli dosegajo preko 190 konjev. Današnja serijska r6 ga pihne tega kot za šalo.
Ma ni čudno, da ga pihne, če je razlike in razvoja za 30let. Morš mislit a... :roll:
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Samo tomos je že 30 let skoraj enak, če izvzamemo slabše materiale, ki se sedaj uporabljajo. Druge firme so imele v tem času ogromen napredek.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a Pich »

cerar napisal/-a:
Pich napisal/-a:
zankrzan napisal/-a:Ima gištel samo 6 kil :D Zgleda je bilo dost za zmago, nevem pa točno kero leto je blo to, v glavi imam mal po osemdesetem.
Leta 84 se mi zdi, da so prišli ven modeli k1000. Verjetno je trajalo še 2-3 leta preden so ga zrihtali za racing. Danes se zdi 120 konjev na 1000 kubikih smešna številka, ko pa serijski motocikli dosegajo preko 190 konjev. Današnja serijska r6 ga pihne tega kot za šalo.
Ma ni čudno, da ga pihne, če je razlike in razvoja za 30let. Morš mislit a... :roll:
Ma, glej pri 50 cc motorjih je 30 let razvoja dalo vsega 5 konjev. Pa tudi za tiste čase 120 konjev ni baš neki. In govorim o r6, ne o r 1.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Leta 84 so dirkali s tem motorjem, takoj ko je prišel na trg ;) Verjetno ni vse v konjih, kaj je tudi v pilotu. Težko je primerjati motor iz leta 1984 in 2014, je vmes le 30 let razvoja. Dandanes je vbrizg že zelo močno dodelan in izpopolnjen, takrat pa so bili to začetki... Na takratnem španskem državnem prvenstvu so imeli 8 dirk; na dveh se jim je pokvaril vbrizg, ostalih 6 pa je motor zmagal :shock: Ne trdim pa da je to najboljši motor vseh časov.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a Pich »

Evo en serijski motocikel iz tistih let. Kot sem že rekel 120 konjev za tista leta ni bil nek presežek, sploh pa ne za dirkalni motor.http://www.motorcyclespecs.co.za/model/ ... 000_87.htm
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

87 letnik :D
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a Pich »

No pa, da ne bomo pikolovski, naj povem samo, da so imeli vsi 1000 cc Japonski sportaki iz tistega leta preko 110 konjev serijsko. Kawasaki jih je imel celo pri 900 kubikih več. s tem, da so japonci imeli vsi skoraj enkrat lažjo mašino. Jaz ne vem kakšne mašine so imeli takrat v Španskem prvenstvu. Zagotovo pa vem, da bmw nikoli ni blestel kot dirkalni motor. Že sama filozofija tovarne je usmerjena povsem v drugo smer, kar pa ne pomeni, da je bmw kot motor zanič. Ravno nasprotno, to so odlični motocikli za svoj namen. Za dirkat pa žal niso najprimernejši.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Tudi jaz nevem s kakšnimi so dirkali, zgleda da se jim je izšlo. Je pa tut za moje pojmo to precej nedirkalna mašina :D
Uporabniški avatar
pivk123
mašina
Prispevkov: 1381
Pridružen: Sr Maj 12, 2010 4:36 pm
Kraj: međveđe brdo
Kontakt:

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a pivk123 »

Tomos ready to race
Fuck the new shit! Old is top shit!!
. VW Drivers Wanted.
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a si_me »

pivk123 napisal/-a:https://www.youtube.com/watch?v=sSCRYNGbI1Q
na uro ziher 140 :D
Drugace EXC 450 bi zmogu to hitrost brez problema 8-)
Odgovori