Nabijalnik

Vse kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

koroman napisal/-a:k secni pripomorejo ogromno srečanja in če jih ni scena zamira. primorci se lepo trudijo, zdaj je čas da se še štajerci ;)
Hja, upam da bo šlo na štajerskem kam dalje še. A vas nič ne zajebavajo policaji, ko recimo vidijo APN-a z SL cilindrom ali pa mogoče E90 gor ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a folc »

pozdrav, zanima me, a je načrt d6 menjalnika iz tehničnega arhiva dovolj natančen za samo izdelavo?
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a cerar »

folc napisal/-a:pozdrav, zanima me, a je načrt d6 menjalnika iz tehničnega arhiva dovolj natančen za samo izdelavo?
mislim da bi se dalo izdelat ja; edino toleranc ni podanih
mi pa ni všeč širina zobnika (8 oz 8.633mm); raje zmeri koliko prostora še imaš v bloku za podaljšanje menjalne gredi (pusti recimo 2mm razdalje do ležaja) in tako ustrezno povečaj širino zobnika (nebo 8.633mm ampak več). To pa zaradi tega, da ima zobnik čimveč mesa tam, kjer nalega kajla.

za kakšno prestavo razmerje se boš odločil?
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a folc »

cerar napisal/-a:
folc napisal/-a:pozdrav, zanima me, a je načrt d6 menjalnika iz tehničnega arhiva dovolj natančen za samo izdelavo?
mislim da bi se dalo izdelat ja; edino toleranc ni podanih
mi pa ni všeč širina zobnika (8 oz 8.633mm); raje zmeri koliko prostora še imaš v bloku za podaljšanje menjalne gredi (pusti recimo 2mm razdalje do ležaja) in tako ustrezno povečaj širino zobnika (nebo 8.633mm ampak več). To pa zaradi tega, da ima zobnik čimveč mesa tam, kjer nalega kajla.

za kakšno prestavo razmerje se boš odločil?
o razmerjih se še ne odločam, prvo rabim načrt za izdelavo, je pa zadevo vsekakor za zagrabit, ker znam dost pocen skozi pridet...
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Pich »

folc napisal/-a:
cerar napisal/-a:
folc napisal/-a:pozdrav, zanima me, a je načrt d6 menjalnika iz tehničnega arhiva dovolj natančen za samo izdelavo?
mislim da bi se dalo izdelat ja; edino toleranc ni podanih
mi pa ni všeč širina zobnika (8 oz 8.633mm); raje zmeri koliko prostora še imaš v bloku za podaljšanje menjalne gredi (pusti recimo 2mm razdalje do ležaja) in tako ustrezno povečaj širino zobnika (nebo 8.633mm ampak več). To pa zaradi tega, da ima zobnik čimveč mesa tam, kjer nalega kajla.

za kakšno prestavo razmerje se boš odločil?
o razmerjih se še ne odločam, prvo rabim načrt za izdelavo, je pa zadevo vsekakor za zagrabit, ker znam dost pocen skozi pridet...
Daj ti malo z Iž Igorjem govori. Širina zobnika je 9.7 mm.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a folc »

Kaj naj govorim z njim? Sem ga ze spraseval za mere rotodiska, pa se mu ne lubi poiskat nacrta
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a folc »

folc napisal/-a:
cerar napisal/-a:
folc napisal/-a:pozdrav, zanima me, a je načrt d6 menjalnika iz tehničnega arhiva dovolj natančen za samo izdelavo?
mislim da bi se dalo izdelat ja; edino toleranc ni podanih
mi pa ni všeč širina zobnika (8 oz 8.633mm); raje zmeri koliko prostora še imaš v bloku za podaljšanje menjalne gredi (pusti recimo 2mm razdalje do ležaja) in tako ustrezno povečaj širino zobnika (nebo 8.633mm ampak več). To pa zaradi tega, da ima zobnik čimveč mesa tam, kjer nalega kajla.

za kakšno prestavo razmerje se boš odločil?
o razmerjih se še ne odločam, prvo rabim načrt za izdelavo, je pa zadevo vsekakor za zagrabit, ker znam dost pocen skozi pridet...
jou, sem izmeriv koliko prostora ima še originalna gred med ležajem in gredjo, pa je 3mm...
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a koroman »

DaNiLo napisal/-a:
koroman napisal/-a:k secni pripomorejo ogromno srečanja in če jih ni scena zamira. primorci se lepo trudijo, zdaj je čas da se še štajerci ;)
Hja, upam da bo šlo na štajerskem kam dalje še. A vas nič ne zajebavajo policaji, ko recimo vidijo APN-a z SL cilindrom ali pa mogoče E90 gor ?
pri nas se policija pelje 1 krat na mesec čez vas in če maš čelado niti ne trznejo. so nekaj kolegov tudi lovili, ampak to za to ker niso meli čelad in ker se je že na daleč vidlo da vozilo ni ok
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

pri nas se policija pelje 1 krat na mesec čez vas in če maš čelado niti ne trznejo. so nekaj kolegov tudi lovili, ampak to za to ker niso meli čelad in ker se je že na daleč vidlo da vozilo ni ok[/quote]

Pri nas pa kak že vidi kak moped, je cel zmešan, če pa vidi gor še kak ferg na strani ali pa kaj pol pa adijo, ampak jaz bom probal drugo leto z SL mašino na apnu, pa da vidim kaj bo :)
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
tomosdirkač
zariban cilinder
Prispevkov: 107
Pridružen: Če Mar 24, 2011 4:29 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a tomosdirkač »

DaNiLo napisal/-a:pri nas se policija pelje 1 krat na mesec čez vas in če maš čelado niti ne trznejo. so nekaj kolegov tudi lovili, ampak to za to ker niso meli čelad in ker se je že na daleč vidlo da vozilo ni ok
Pri nas pa kak že vidi kak moped, je cel zmešan, če pa vidi gor še kak ferg na strani ali pa kaj pol pa adijo, ampak jaz bom probal drugo leto z SL mašino na apnu, pa da vidim kaj bo :)[/quote]
Jaz imam na 4ki sl cilinder in od 5ke izpuh pa me zaenkrat niso še ustavili. Če jih srečam na cesti me ne skrbi, skrbi me kadar ustavljajo vozila in preverjajo vozniške itd. Enkrat sem se peljal mimo njih samo na srečo so že ustavili enega italijana in tako sem se 'rešil' :D
Odgovori