Homemade izpuh za Alpino

Predelave pogonske sile mopeda
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Homemade izpuh za Alpino

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Zdravo!

No zanč gledava od frenda Alpinota, pa sva pršla na idejo da probam naredit en izpuh po merah prou za Alpino cilinder. No in res sm se lotu izdelave, pomeru kote izpušnega in začel z računanjem. Krivino sem izbral pod kotom, kar omogoča širše območje moči in lažji pretok plinov. Potem sem se lotil difuzorja, odločil sem se za dvodelnega, kote sem pa izbral take, da omogočajo lep razpon moči. Volumen je velik kar malo zaduši moč v višjih obratih, poveča pa jo v nižjih obratih, ker sm hotu naredit en koristen, uporaben izpuh. No nato je sledila še izdelava kontrakonusa in stingerja. Dušilec je iz rosfrej cevi in je prnetan na čepe, ki sem jih naredu iz pleha. Lahko se sname cel dušilec ali pa samo čep, da se zamenja volna. Izpuh mi je estetsko kar ratu, je pa problem ker ga je bilo treba ovijat okoli štendra in zadni zvari niso najlepši. Vsekakot bi bilo lažje brez štendra ker bi lahko naredu lep, raven izpuh. No zdej pa še rezultati in primerjava z lipnikom: Torej kot sm reku motor začne vlečt v nizkih obratih in enakomerno vleče potem pa sune še na malo višjih in se razvrti v kar solidne obrate(višje ko lipnik). Težava pri lipniku je predvsem ta, da je predolga krivina, ki ni pod kotom pa še notranji fi je falen(največji fi kanala je 20mm lipnik pa ima fi krivine 25 mm, zato valovi na poti nazaj naletijo na štengo). Delovnega območja žal nism mogu pomert z obratomerom, ker mi je neki nagaju. Smo probal dva enaka oratomera na tem motorju in noben ni kazu pravilne obrate. Motor se je vrtu kr do 14000 pa take fore. Čim smo dal na 4T mode so bli obrati bolj prepričljivi vendar še zmer nevem če so realni. No v bližni prihosnoti sledi kkšn video, probal bom pa tudi usposobt obratomer. O kočni hitrosti še poročam ker še nism mel časa zmert.

Evo prilagam še slikce:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Lp, Simon
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Homemade izpuh za Alpino

Odgovor Napisal/-a golnar »

zelo lepo narjeno. kapo dol.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
Anze
vplinjač
Prispevkov: 371
Pridružen: Sr Dec 15, 2010 6:08 pm
Kraj: Radovljica

Re: Homemade izpuh za Alpino

Odgovor Napisal/-a Anze »

Respect... ;)
Uporabniški avatar
PiZdeK6_
mašina
Prispevkov: 1489
Pridružen: Sr Feb 03, 2010 5:31 pm
Kraj: Poljčane- Rogaška slatina

Re: Homemade izpuh za Alpino

Odgovor Napisal/-a PiZdeK6_ »

brez besed.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Homemade izpuh za Alpino

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

svaka čast ! odličen izdelek ... ko bi bla serijska proizvodnja ...
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Homemade izpuh za Alpino

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Take izpuhe bi komot delu če je ker od fantov zainteresiran. Narjenga sm meu v dveh dneh, edin pol dušilec sm mau dl pacau...Mam pa dele za šolo dost še slab mesc po se pa kmot kej zmenmo :D
Uporabniški avatar
PiZdeK6_
mašina
Prispevkov: 1489
Pridružen: Sr Feb 03, 2010 5:31 pm
Kraj: Poljčane- Rogaška slatina

Re: Homemade izpuh za Alpino

Odgovor Napisal/-a PiZdeK6_ »

kake pa so kaj cene?
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Homemade izpuh za Alpino

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Glede cene je men mal težko rečt ampak useen. Če gledamo, da so lipniki za tomose med 60 in 80 eur js mislm, da je moj izpuh vreden saj kakšnih 60 eur, ker je delovanje bolše, kvaliteta se pa pomojm tut lahko primerja...odvisn tut kok je kdo pripravlen dat za izpuh, morm pa rečt da v - nebom hodu.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Homemade izpuh za Alpino

Odgovor Napisal/-a filius »

KVASoooO napisal/-a:Glede cene je men mal težko rečt ampak useen. Če gledamo, da so lipniki za tomose med 60 in 80 eur js mislm, da je moj izpuh vreden saj kakšnih 60 eur, ker je delovanje bolše, kvaliteta se pa pomojm tut lahko primerja...odvisn tut kok je kdo pripravlen dat za izpuh, morm pa rečt da v - nebom hodu.
Nov APN lipnik te pride 45€ nov BT lipnik pa okoli 60€, po mojem mnenju bi ti za tvoj izpuh lahko iztržil caa. 80-100€, ker je narejen po merah in pač točno za ta cilinder... In verjemi da se bo prodajalo tut za tako ceno...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Homemade izpuh za Alpino

Odgovor Napisal/-a KVAS »

filius napisal/-a:
KVASoooO napisal/-a:Glede cene je men mal težko rečt ampak useen. Če gledamo, da so lipniki za tomose med 60 in 80 eur js mislm, da je moj izpuh vreden saj kakšnih 60 eur, ker je delovanje bolše, kvaliteta se pa pomojm tut lahko primerja...odvisn tut kok je kdo pripravlen dat za izpuh, morm pa rečt da v - nebom hodu.
Nov APN lipnik te pride 45€ nov BT lipnik pa okoli 60€, po mojem mnenju bi ti za tvoj izpuh lahko iztržil caa. 80-100€, ker je narejen po merah in pač točno za ta cilinder... In verjemi da se bo prodajalo tut za tako ceno...
No sj to bomo vidl, kako pa kaj , sploh bom vesel če bo kdo zainteresiran.
Odgovori