Manjše predelave APN 4

Predelave pogonske sile mopeda
pilkan
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Sep 29, 2016 7:15 pm

Manjše predelave APN 4

Odgovor Napisal/-a pilkan »

Predstavil bi svojo začetniško predelavo Tomosa.
Po informacijah pridobljenih na forumu sem najprej skrajšal bat na 46mm na vsisni strani, zaobljiv izpušni kanal, znižal glavo, cilinder podložil z dvemi tesnili in dodal resonančni izpuh Laser. Druge komponente motorja so povsem original (prostornina motorja, prestavno razmerje,...) Po mojem mnenju je motor pridobil na obratih in končni hitrosti.
Sedaj pa bi rad pridobil vaše mnenje. Kaj še lahko izboljšam, kje so možne napake?

Še povezava do prvega zagona motorja:
https://youtu.be/qlnJ9rw2EF4

Kratka vožnja (audio)...zavrtela se je 3. prestava, ker za več ni bilo prostora.
https://youtu.be/vH090QqVhFM
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Manjše predelave APN 4

Odgovor Napisal/-a Pich »

Zdaj lahko poizkusiš še z večjo dizo in bolj odprtim filtrom.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
pilkan
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Sep 29, 2016 7:15 pm

Re: Manjše predelave APN 4

Odgovor Napisal/-a pilkan »

Trenutno imam v uplinjači dizo 64. Sem poskušal s 70 ampak motor noče v obrate.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Manjše predelave APN 4

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

pilkan napisal/-a:Trenutno imam v uplinjači dizo 64. Sem poskušal s 70 ampak motor noče v obrate.
drži, ampak z dizo se uravnava razmerje in če povečaš dizo potem moraš povečat tudi zrak to pa nardiš z bolj odprtim/prepustnim filtrom, odstraniš airbox in podobno :) pri bingu je to malo težje zaradi diz, ki so na voljo (nastavljiva se pa rada razštela)
pilkan
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Sep 29, 2016 7:15 pm

Re: Manjše predelave APN 4

Odgovor Napisal/-a pilkan »

Ubistvu bi moral odstraniti tisti ovalen filter in vstaviti 70 dizo? :)
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Manjše predelave APN 4

Odgovor Napisal/-a Berty »

Jaz imam nastavljivo pa na navoj ovijes malo teflona in drzi kot mora.
Filter pa iz mrezice samo z manj ovoji kot original (odrezes) pa je bolje
APN4M 83'
pilkan
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Sep 29, 2016 7:15 pm

Re: Manjše predelave APN 4

Odgovor Napisal/-a pilkan »

Bom poskušal takole narediti pa napišem update kako se je stvar obnesla...da ne bomo o stvareh le razpravljali, brez da bi jih preizkusil :D
pilkan
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Sep 29, 2016 7:15 pm

Re: Manjše predelave APN 4

Odgovor Napisal/-a pilkan »

Končno sem si vzel nekaj časa in ga posvetil mopedu. Odvil sem enega od dveh filtrov, vstavil 64 dizo (prej je bila 60) in popravil majho puščanje izpuha tam kjer pride privit na cilinder (prej nisem opazil) in zdaj stvar deluje. Nima neke končne hitrosti, gre pa v klanec. Edino kar me moti, je neka stvar ki ni čisto scentrirana (nevem točno kaj bi bilo) in se opazi pri 3. in 4. prestavi, kjer zvok motorja ˝poplesuje˝. Diagnoze zaželjene:)

Najbolje opišem stvar kar z audio posnetkom (cesta je bila sorazmeroma vodoravna):
https://www.youtube.com/watch?v=bpnPJJTUSOQ
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Manjše predelave APN 4

Odgovor Napisal/-a koroman »

pilkan napisal/-a:Končno sem si vzel nekaj časa in ga posvetil mopedu. Odvil sem enega od dveh filtrov, vstavil 64 dizo (prej je bila 60) in popravil majho puščanje izpuha tam kjer pride privit na cilinder (prej nisem opazil) in zdaj stvar deluje. Nima neke končne hitrosti, gre pa v klanec. Edino kar me moti, je neka stvar ki ni čisto scentrirana (nevem točno kaj bi bilo) in se opazi pri 3. in 4. prestavi, kjer zvok motorja ˝poplesuje˝. Diagnoze zaželjene:)

Najbolje opišem stvar kar z audio posnetkom (cesta je bila sorazmeroma vodoravna):
https://www.youtube.com/watch?v=bpnPJJTUSOQ
mogoče kolesa?
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
pilkan
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Sep 29, 2016 7:15 pm

Re: Manjše predelave APN 4

Odgovor Napisal/-a pilkan »

Zadnje kolo je bilo rahlo zvito...No danes pa sem izmeril še končno hitrost. Moped gre s tako rekoč brezplačnimi predelavami ( z izjemo izpuha) realnih 60km/h po GPS-u. V primerjavi z originalom se pridobi 10km/h in 1000-2000 obratov več :D
Odgovori