GP menjalnik @APN bloke

Predelave pogonske sile mopeda
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: GP menjalnik @APN bloke

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Pich napisal/-a:Malo sem razmišljal v tej smeri in opazoval blok motorja. Ugotovil sem, da bi lahko namesto tiste železne plošče enostavno iz enega starega bloka izrezal tisti del v katerem je ležaj. Ta del bi na rezkarju poravnal in stanjšal na najmanjšo možno debelino, vzel drug blok in ga znižal za debelino izrezanega kosa in tesnila, zložil vse tri kose skupaj in voila, gp menjalnik.
To sem tudi jaz razmišljal,samo bi moral zavarit na notranji blok dva kosa aluminija,za vrezat navoj m6,ker ti pri spodnjih dveh zmanjka navoj ko održeš del bloka stran(kamor so ležišča ležajev).
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: GP menjalnik @APN bloke

Odgovor Napisal/-a Pich »

tomosatx50s napisal/-a:
Pich napisal/-a:Malo sem razmišljal v tej smeri in opazoval blok motorja. Ugotovil sem, da bi lahko namesto tiste železne plošče enostavno iz enega starega bloka izrezal tisti del v katerem je ležaj. Ta del bi na rezkarju poravnal in stanjšal na najmanjšo možno debelino, vzel drug blok in ga znižal za debelino izrezanega kosa in tesnila, zložil vse tri kose skupaj in voila, gp menjalnik.
To sem tudi jaz razmišljal,samo bi moral zavarit na notranji blok dva kosa aluminija,za vrezat navoj m6,ker ti pri spodnjih dveh zmanjka navoj ko održeš del bloka stran(kamor so ležišča ležajev).
Mislim, da to ne bi smel biti kak hujši problem.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: GP menjalnik @APN bloke

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Problem ne,samo opomniti sem hotel :)
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: GP menjalnik @APN bloke

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

tomosatx50s napisal/-a:Problem ne,samo opomniti sem hotel :)
Opozorilo je na mestu, tudi sam sem prvotno razmišljal v to smer. Kasneje se mi je utrnila ideja z ploščo, ki se je izkazala za boljšo v vseh pogledih. Saj veste ideje so fantazija, realnost pa je umetnost možnega. Verjetno nisem prvi, ki je razmišljal o kasetem menjalnik, sem pa kot je meni znano prvi ki je idejo udejanil.
Lp
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: GP menjalnik @APN bloke

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

lojze-si napisal/-a:
tomosatx50s napisal/-a:Problem ne,samo opomniti sem hotel :)
Opozorilo je na mestu, tudi sam sem prvotno razmišljal v to smer. Kasneje se mi je utrnila ideja z ploščo, ki se je izkazala za boljšo v vseh pogledih. Saj veste ideje so fantazija, realnost pa je umetnost možnega. Verjetno nisem prvi, ki je razmišljal o kasetem menjalnik, sem pa kot je meni znano prvi ki je idejo udejanil
Lp
Bom še sam malo pregledal in preštudiral ,kakšne slabosti bi bile možne pri izvedbi kot je @Pich predlagal.Sedaj bo čas za taka stvari.Še enkrat pa pohvale za samo idejo in izvedbo,upam da se bo tudi v praksi pokazala v pozitivno rešitev.lp
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: GP menjalnik @APN bloke

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Problem nastane ko je treba izvleči avtomat.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: GP menjalnik @APN bloke

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

lojze-si napisal/-a:Problem nastane ko je treba izvleči avtomat.
Zakaj bi nastal problem, ko bi hotel izvleči avtomat, saj bi šla tista plošča itak stran.Al na kaj sem pozabil :) ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: GP menjalnik @APN bloke

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

DaNiLo napisal/-a:
lojze-si napisal/-a:Problem nastane ko je treba izvleči avtomat.
Zakaj bi nastal problem, ko bi hotel izvleči avtomat, saj bi šla tista plošča itak stran.Al na kaj sem pozabil :) ?
Poglej blok in pomisli, ali pa mojo izvedbo. Zakaj misliš da sem navadil desni blok.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: GP menjalnik @APN bloke

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Aja, pardon, sem čist potabil :)
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: GP menjalnik @APN bloke

Odgovor Napisal/-a Berty »

Se je ta GP princip (kasetni) menjalnika kaj sprobalo v vožnji? :D Je že leto in pol okrog, nekaj se je moralo zgoditi s tem..
APN4M 83'
Odgovori