Automatik za vzdržljivostno dirko

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
urban114
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: So Okt 10, 2015 1:49 pm

Automatik za vzdržljivostno dirko

Odgovor Napisal/-a urban114 »

Živjo mene pa zanima kero sklopko se najbol splača za automatika a5 za vzdržljivostno derko za predelan motor. Pa če je treba alpino cilindr na a55 bloke kej podložit pa kok ga je treba?
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Automatik za vzdržljivostno dirko

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

urban114 napisal/-a:Živjo mene pa zanima kero sklopko se najbol splača za automatika a5 za vzdržljivostno derko za predelan motor. Pa če je treba alpino cilindr na a55 bloke kej podložit pa kok ga je treba?
Zgleda da so še vsi bolj skrivnostni na to temo, vsega pa se ne da skriti. Prav na grobniku sem izvedel, da je nekdo nesel mojo sklopko na hrvaško in se tam že izdelujejo.
Predlog za sklopko je tak:
20160511_090618.jpg
20160511_090602.jpg
20160511_090423.jpg
Z vrtanjem ali pa krajšanjem uteži pa se nastavi območje delovanja.
Karakteristika se spreminja tudi z dolžino podolgovate luknje.
Dking
zariban cilinder
Prispevkov: 127
Pridružen: To Okt 27, 2015 7:54 pm

Re: Automatik za vzdržljivostno dirko

Odgovor Napisal/-a Dking »

svaka čast ... Mi još radimo na konceptu i testiramo...
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Automatik za vzdržljivostno dirko

Odgovor Napisal/-a macula »

Taka izvedba pride na kartih. Za spreminanje mase, bi se lahko uporabili odstranljivi čepi ali vijaki. Zanima me, kako se sklopka obnaša, ko se enkrat izrabi. Predvidevam da prijema na višjih obratih ker se mora bolj raztegnit?
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Dking
zariban cilinder
Prispevkov: 127
Pridružen: To Okt 27, 2015 7:54 pm

Re: Automatik za vzdržljivostno dirko

Odgovor Napisal/-a Dking »

Kod nas je prvi test na dirki u Virovitici Za 3 dana!
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Automatik za vzdržljivostno dirko

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

macula napisal/-a:Taka izvedba pride na kartih. Za spreminanje mase, bi se lahko uporabili odstranljivi čepi ali vijaki. Zanima me, kako se sklopka obnaša, ko se enkrat izrabi. Predvidevam da prijema na višjih obratih ker se mora bolj raztegnit?
Največja prednost te sklopke je da se sploh ne izrabi. toleranca med sklopko in skodelo je poljubna, torej rastegovanje je lahko minimalno, elastičnost je odvisna od dolžine podolgovate luknje in od debeline stenena tej luknji. To z čepki oz. vijhaki bi bilo mogoče uporabno sploh pri nastavljanju, ko pa je sklopka prilagojena krivulji moči motorja ni več kaj dosti popravljati. Moram pa povdariti, vsaj za frizirane motorje mora biti nastavljena po motorju, za najboljši rezultat, kot vsaka seveda.
LP
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Automatik za vzdržljivostno dirko

Odgovor Napisal/-a koroman »

lojze-si napisal/-a:
macula napisal/-a:Taka izvedba pride na kartih. Za spreminanje mase, bi se lahko uporabili odstranljivi čepi ali vijaki. Zanima me, kako se sklopka obnaša, ko se enkrat izrabi. Predvidevam da prijema na višjih obratih ker se mora bolj raztegnit?
Največja prednost te sklopke je da se sploh ne izrabi. toleranca med sklopko in skodelo je poljubna, torej rastegovanje je lahko minimalno, elastičnost je odvisna od dolžine podolgovate luknje in od debeline stenena tej luknji. To z čepki oz. vijhaki bi bilo mogoče uporabno sploh pri nastavljanju, ko pa je sklopka prilagojena krivulji moči motorja ni več kaj dosti popravljati. Moram pa povdariti, vsaj za frizirane motorje mora biti nastavljena po motorju, za najboljši rezultat, kot vsaka seveda.
LP
Zelo zanimivo! Kaj pa obloga? na slikah izgleda kot da je brez...
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Automatik za vzdržljivostno dirko

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Da brez je.
LP
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Automatik za vzdržljivostno dirko

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Evo še sklopka s katero smo letos vozili 3 ekipe. Ima SF oblogo, nastavlja se jo z originalnimi vzmetmi. Zadeva je plug&play. Material je aluminij 2030,ki se je dobro izkazal in zaenkrat ni potrebe po tršem materialu 7075. Sklopka je tudi naprodaj.

S testiranjem smo ugotovili, da se najbolje obnese SF obloga, seveda je obloga malo dražja cca 36 EUR za 3lamele.
photo 2.JPG
photo 4.JPG
Lp. Gašper
Odgovori