Elektronski vžig z variabilnim predvžigom

Predelave pogonske sile mopeda
triac
zažgan bat
Prispevkov: 87
Pridružen: Če Feb 18, 2010 11:21 pm

Re: Elektronski vžig z variabilnim predvžigom

Odgovor Napisal/-a triac »

Tudi road race motor postane bolj uporabniku prijazen z pravilnim varijabilnim vžigom.

Lp, Matija
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Elektronski vžig z variabilnim predvžigom

Odgovor Napisal/-a Pich »

triac napisal/-a:Tudi road race motor postane bolj uporabniku prijazen z pravilnim varijabilnim vžigom.

Lp, Matija
Se popolnoma strinjam, a to le v primeru, ko se gre za ravninski prenos verižnikov, kjer so padci vrtljajev med prestavljanjem dosti večji, kot pri motorjih pripravljenih za naše razmere. Road racerji so itak stalno v delovnem območju vrtljajev, ki se na naših dirkališčih gibajo v zelo ozkih okvirih, torej ni nobene potrebe po variabilnem vžigu. Če pa že, zadostuje tudi 3' variacije. Drugače bi bilo, če bi šel dirkat na eno bolj odprto dirkališče, kjer bi bil tak vžig še kako dobrodošel. Poleg ostalih komponent prirejenih za ravnino seveda. A je že tako, da so roadracerji najbolj neprijazni motorji na tem svetu. Jaz se svoje napiljene 4-ke bolj bojim, kot svoje skoraj 150 konjske yamahe. Se pa dela na tem, da bo tudi 4-ka postala prijaznejša do mene. :D
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
andrija324
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: To Feb 25, 2014 9:07 am

Re: Elektronski vžig z variabilnim predvžigom

Odgovor Napisal/-a andrija324 »

Zdravo
Zanima me če je že kdo poizkusil na APN/A3 agregat montirati vžig od motorne žage?
Nekje sem zasledil da naj bi imel modul vžiga stihl tudi nekakšno krivuljo spreminjanja predvžiga in me zanima če bi se to obneslo ???
strmec
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 09, 2013 8:01 pm
Kontakt:

Re: Elektronski vžig z variabilnim predvžigom

Odgovor Napisal/-a strmec »

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo rožnato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!
Odgovori