Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
ajanezi9
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Jul 27, 2017 6:16 am

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a ajanezi9 »

koroman napisal/-a:
ajanezi9 napisal/-a:Včeraj sem montiral nov auspuh preračunan v exhaust calculatorju, narejen za območje 9000 obratov. Auspuh je dolg in grd na videz, vendar vleče pa ku pr norcih. Je pa res da pri večjih obratih ne deluje. Gre v prazno. Morda poizkusim, ko bom spet pri volji z nekoliko krajšim.
Naslednja faza je nova elektrika. Rad bi brezplatinsko od Bt-ja, vendar se je ne dobi več ali pa je zelo draga. Ta se jevrtela do 12000 obratov. Razmišljam, da bi kupil novo-brezplatinsko, vendar ni poleg podatka do koliko se zvrti. Morda kdo ve kaj več?
kupi si hpi ali pvl
Paše direkt ali je potrebna predelava gredi?
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a apn4m »

ajanezi9 napisal/-a:
koroman napisal/-a:
ajanezi9 napisal/-a:Včeraj sem montiral nov auspuh preračunan v exhaust calculatorju, narejen za območje 9000 obratov. Auspuh je dolg in grd na videz, vendar vleče pa ku pr norcih. Je pa res da pri večjih obratih ne deluje. Gre v prazno. Morda poizkusim, ko bom spet pri volji z nekoliko krajšim.
Naslednja faza je nova elektrika. Rad bi brezplatinsko od Bt-ja, vendar se je ne dobi več ali pa je zelo draga. Ta se jevrtela do 12000 obratov. Razmišljam, da bi kupil novo-brezplatinsko, vendar ni poleg podatka do koliko se zvrti. Morda kdo ve kaj več?
kupi si hpi ali pvl
Paše direkt ali je potrebna predelava gredi?
Direkt, samo kajlo odstraniš...PVL-ja imam jaz, ampak se še odločujem, če bi ga prodal...najraje, ga bi menjal za BT ali E90 elektriko...

Lp!
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a dox »

Da ne odpiram nove teme, ve kdo mogoče če paše kateri izpuh na t12? V mislih imam od e90 ali 15 slc ? da bi pridobil kakšen km ?
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a matijag »

Direktno ne paše nobeden. Verjetno je še najbolj podoben APN izpuh, z dodelavo protikonusa pa lahko še kaj pridobiš. Tu si preberi: viewtopic.php?f=14&t=2817
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

Zanima me kaj pomeni to, ko piše širina ter višina pri batu na spodnjih merah kanalov. Zanima pa me tudi to pri merah izpuha za junior če hočem met izpuh po orginal junior obliki morem met konuse pod kotom samo nevem kaj naj potem ko določim kot, v knjigi sem videl da tisti del ko da stran,odrezes ga je treba dodati potem,na drugi strani, se paravi tega ze nemorem predgodno narediti v cone layout,?


JUNIOR CILINDER:

Mere kanala od vrha cilindra:

Izpuh:
ZRK: 24,5mm
DRK: 44,0mm
Sirina kanala: 28mm, šeskotna oblika (pri Batu 23mm)
Visina kanala: 19.5mm (pri Batu 17mm)
Slika
tomos 4 life
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

Rabu bi enih par nasvetov:
Na apn mam lamota, in zdej cez zimo študiram znižat cilinder in cel ta postopek s podlaganjem, kot je opisano že v eni drugi temi. Vem, da bom moral delat lunco na batu-s čim, da bo narjeno kot mora bit. Fergazer mislim obdržat sha16, auspuh pa študiram narest po Bizjanovi knjigi. Prosil bi za še kakšen nasvet glede kompresije in če se mi splača še malo vzdignit in polirat izpušni kanal.
Hvala
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

Mr.slc napisal/-a:Rabu bi enih par nasvetov:
Na apn mam lamota, in zdej cez zimo študiram znižat cilinder in cel ta postopek s podlaganjem, kot je opisano že v eni drugi temi. Vem, da bom moral delat lunco na batu-s čim, da bo narjeno kot mora bit. Fergazer mislim obdržat sha16, auspuh pa študiram narest po Bizjanovi knjigi. Prosil bi za še kakšen nasvet glede kompresije in če se mi splača še malo vzdignit in polirat izpušni kanal.
Hvala
P. S. :zanima me ali bi tako naštiman cilinder(podložen za 1mm) dobro deloval tudi z juniorjevim auspuhom, kot je omenjen v zgornji temi
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Berty »

Mr.slc napisal/-a:Rabu bi enih par nasvetov:
Na apn mam lamota[...]Fergazer mislim obdržat sha16[...]
Kokr vem ma lamo v orig. 18 fi vsisnega kanala? SHA 16 je tako 2mm premajhen, saj dela že samo bi delalo bolje z 18 fergazarjem?
APN4M 83'
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

Berty napisal/-a:
Mr.slc napisal/-a:Rabu bi enih par nasvetov:
Na apn mam lamota[...]Fergazer mislim obdržat sha16[...]
Kokr vem ma lamo v orig. 18 fi vsisnega kanala? SHA 16 je tako 2mm premajhen, saj dela že samo bi delalo bolje z 18 fergazarjem?
aha, pdlagat mislim z 1mm aluminijem bo zadosti?
Mopedist.sem
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 01, 2016 3:05 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Mopedist.sem »

odvisno, kaj hočeš od motorja, če ga boš podložil za milimeter pričakuj več moči na višjih obratih in pa manj na nižjih obratih, ampak se milimeter še ne pozna zelo veliko.
Odgovori