Montaža airsal kita

Predelave pogonske sile mopeda
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Benz1 napisal/-a:Pozdravljeni !

Zanima me, kako bi bilo če bi šel z tem mopedom na kakšno dalšo pot ? Za apn 6 sem že slišal da so šli na morje pa tako.. sam pri avtomatiku pa nevem ker nima vetrnice za hlajenje tako kot apn6. Sicer od kar imam ta cilinder sem se peljal že okoli 10km v hrib in je šlo normalno nevem pa kako bi se obnesel na daljši poti.
z airsal kitom brez problema,
odvisno od dolžine poti pač vsaketolko se malo ustaviš za 5min če ne zaradi motorja pa zaradi sebe ker te bo bolel hrbet :D

a35 z airsal kitom je naredil brez problema 200km v enem dnevu (100km v eno smer)
Benz1
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 12, 2016 11:26 am

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a Benz1 »

Pozdravljeni

Danes sem se vozil z avtomatikom po bregu navzdol in kar na enkrat je zablokiralo zadnjo gumo, potem sem se z mopedom še lahko peljal samo v prvi prestavi nato pa je zadnja guma čist zablokirala. Mopeda niti nemorem vžgat zato ker se tudi nožna ročka za vžig noče nikamor premaknit. Vglavnem nekaj v mašini je zablokiralo in posledično se zadnja guma ne vrti.

Če kdo ve kaj bi lahko bilo narobe prosim, da napiše tukaj.

Hvala za pomoc.

Lp
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Benz1 napisal/-a:Pozdravljeni

Danes sem se vozil z avtomatikom po bregu navzdol in kar na enkrat je zablokiralo zadnjo gumo, potem sem se z mopedom še lahko peljal samo v prvi prestavi nato pa je zadnja guma čist zablokirala. Mopeda niti nemorem vžgat zato ker se tudi nožna ročka za vžig noče nikamor premaknit. Vglavnem nekaj v mašini je zablokiralo in posledično se zadnja guma ne vrti.

Če kdo ve kaj bi lahko bilo narobe prosim, da napiše tukaj.

Hvala za pomoc.

Lp
bat ti je prjelo ... lahko ti je pa razgnalo sklopko tako kot meni enkrat in je potem bila še samo 1 brzina v drugi je v prazno sukalo ... razdri pa boš vidu ... prvo daj glavo cilindra dol pa se prepričaj da je cilinder ok
Benz1
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 12, 2016 11:26 am

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a Benz1 »

aljo69 napisal/-a:
Benz1 napisal/-a:Pozdravljeni

Danes sem se vozil z avtomatikom po bregu navzdol in kar na enkrat je zablokiralo zadnjo gumo, potem sem se z mopedom še lahko peljal samo v prvi prestavi nato pa je zadnja guma čist zablokirala. Mopeda niti nemorem vžgat zato ker se tudi nožna ročka za vžig noče nikamor premaknit. Vglavnem nekaj v mašini je zablokiralo in posledično se zadnja guma ne vrti.

Če kdo ve kaj bi lahko bilo narobe prosim, da napiše tukaj.

Hvala za pomoc.

Lp
bat ti je prjelo ... lahko ti je pa razgnalo sklopko tako kot meni enkrat in je potem bila še samo 1 brzina v drugi je v prazno sukalo ... razdri pa boš vidu ... prvo daj glavo cilindra dol pa se prepričaj da je cilinder ok
Torej verjetno bom moral kupit nov bat in batne obrocke, ter po moznosti se kuplingo ?
Lp
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Benz1 napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:
Benz1 napisal/-a:Pozdravljeni

Danes sem se vozil z avtomatikom po bregu navzdol in kar na enkrat je zablokiralo zadnjo gumo, potem sem se z mopedom še lahko peljal samo v prvi prestavi nato pa je zadnja guma čist zablokirala. Mopeda niti nemorem vžgat zato ker se tudi nožna ročka za vžig noče nikamor premaknit. Vglavnem nekaj v mašini je zablokiralo in posledično se zadnja guma ne vrti.

Če kdo ve kaj bi lahko bilo narobe prosim, da napiše tukaj.

Hvala za pomoc.

Lp
bat ti je prjelo ... lahko ti je pa razgnalo sklopko tako kot meni enkrat in je potem bila še samo 1 brzina v drugi je v prazno sukalo ... razdri pa boš vidu ... prvo daj glavo cilindra dol pa se prepričaj da je cilinder ok
Torej verjetno bom moral kupit nov bat in batne obrocke, ter po moznosti se kuplingo ?
Lp
vse dvomim da je, najprej preveri cilinder če je ok, nato iščeš dalje po menjalniku je če je kaj narobe
oz. če nočeš razdirat takoj cilindra, daj dol pokrov magneta in poskusi na roke zavrtet magnet
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a matijag »

Najprej odpri pokrov magneta, ker blokirano kolo prej pomeni napako v menjalniku kot pa bat, cilinder, ojnica, itd. Če se magnet obrača, je potrebno pogledat še na drugi strani... :o
Benz1
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 12, 2016 11:26 am

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a Benz1 »

Zdej sem odprl mašino in sem ugotovil, da je razgnalo sklopko 2 prestave. Bat in cilinder mislim, da sta ok ( bat se normalno suče ). Zanima me pa, če ve kdo kje bi poceni dobil sklopko 2 prestave oz. če ima mogoče kdo od vas kakšno rabljeno doma pa da bi jo prodal.

Lp
Benz1
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 12, 2016 11:26 am

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a Benz1 »

Zdaj sem kupil kar od kolega A5 mašino in bom verjetno vse prestavil na to. Mašino sem razdrl in me zanima,če je normalno, da ima venec na katerega pride vprašaj feder malo lufta ? Sicer vprašaj feder je bil zlomljen ga moram zamenjati sam nevem, če je normalno da ima venec luft, kajti pri A3 mašini nima venec nič lufta je pa prikovičen na zobnik, kar pri A5 mašini ni ..

Lp
Uporabniški avatar
jakajuka
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: To Avg 09, 2022 7:49 am

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a jakajuka »

aljo69 napisal/-a: Sr Sep 14, 2016 5:42 pm
Benz1 napisal/-a:Aljo a ti imaš takšno sesalno koleno na mašini : http://www.frcomoto.si/si/sesalna-kolen ... s-a35.html ? ali maš zavito sesalno koleno ?
homemade ... če ne dobiš originalnega vzami to in povrtaj na 15 http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... uct_id=596
A gre potemtakem 15 15 oz 16 16 pod rezervoar s tem kolenom? Večino predelav na 65 ccm imajo na A3 karb ob strani.
Automatic 3m l.1980
Odgovori