Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Frco z grco napisal/-a:Ko dam bat v smt se je rob bate lepo poravnan s spodnnim robom pretocnih kanalov. Med spodnjim robom izpušnega kanala in robom bata je pa okoli 2mm. Lahko izpusni kanal piliv navzdol da bo rob kanala in rob kanala poravnan?
Lahko ga piliš navzdol samo se mi zdi da zaradi pretoka ni potrebno, zaradi hlajenja bata pa je bolje da ne.
lp
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a macula »

Če je spodnji rob izpušnega kanala dvignjen se ponavadi še pridobi na moči.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Frco z grco
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne Dec 13, 2015 9:43 pm
Kraj: kranj

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Frco z grco »

Hvala za odgovore. Bom pustil tako samo malo se zaoblil
Lp
Frco z grco
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne Dec 13, 2015 9:43 pm
Kraj: kranj

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Frco z grco »

Še eno vprašanje. Zanima me če se da fi izpusnge kanala pri prirobnici kako zracunati,se to dela po obcutku, ali je lahko prevec? Je pa a35 cilinder fi 39. V cilindru je 65 sirine bata sepravi okoli 25mm, pri prirobnici la nevem koliko naj povečam. Lp
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a koroman »

Frco z grco napisal/-a:Še eno vprašanje. Zanima me če se da fi izpusnge kanala pri prirobnici kako zracunati,se to dela po obcutku, ali je lahko prevec? Je pa a35 cilinder fi 39. V cilindru je 65 sirine bata sepravi okoli 25mm, pri prirobnici la nevem koliko naj povečam. Lp
Lahko tudi preveč. jaz bi naredil tak premer, ki se sklada z izpuhom. če ima izpuh koleno naprimer 25mm potem nima smisla delati večjega premera na prirobnici.
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Frco z grco
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne Dec 13, 2015 9:43 pm
Kraj: kranj

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Frco z grco »

Izpuh bo po merah tako da to ni problem. Zdaj koliko naj naredim fi pri prirobnici
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a koroman »

Frco z grco napisal/-a:Izpuh bo po merah tako da to ni problem. Zdaj koliko naj naredim fi pri prirobnici
to je zelo težko oceniti, če niti ne veš kakšen bo izpuh. 25mm bo čisto ok.
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
knownaszago
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Maj 14, 2015 5:50 pm
Kraj: Okolica Litije

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a knownaszago »

Živjo,
a je kdo že pilil a5 cilinder od avtomatika? Rabil bi malo nasvetov kako se te zadeve lotiti ker sem še začetnik.
Hvala, že vnaprej.

LP
Luka
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a PVL »

Frco z grco napisal/-a:Še eno vprašanje. Zanima me če se da fi izpusnge kanala pri prirobnici kako zracunati,se to dela po obcutku, ali je lahko prevec? Je pa a35 cilinder fi 39. V cilindru je 65 sirine bata sepravi okoli 25mm, pri prirobnici la nevem koliko naj povečam. Lp
Fi na prirobnici je kar pomemben, določa se ga pa glede na moment ter vrtljaje motorja oz. glede na moč. Vsi serijski tomosi imajo prevelik fi z izjemo alu cilindrov a52.

Fi je vezan na 2 faktorja, na razpenjanje izpušnega plina ter na volumen izpušnega kanala, to sta ločena parametra.

Za občutek, serijski avtomatik ima okoli 24mm premer na prirobi. Primeren premer je 18-19mm za serijski moped.
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a franc »

A imajo mogoče "vračunano" nalaganje saj, pa je premer zato toliko večji?
Odgovori