Potrebujem nasvet-uplinjač, cilinder (BT Agregat)

Predelave pogonske sile mopeda
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Potrebujem nasvet-uplinjač, cilinder (BT Agregat)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

namoči cilinder v raztopino citronske kisline (100g zrnc oz praha na 10l vode) pusti notri 24 ur ter ga 2x umes skrtači z zobno ščetko. Cilinder bo ko nov ;) ta zrnca citronske kisline dobiš pa skoraj vsaki trgovini z živili, ker se uporablja za kompote limonade itd. Glej samo da vzameš večje pakiranje je ceneje ;) zna pa pomagat če ga predhodno še opereš z kakim razmaščevalcem za še boljši rezultat
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Potrebujem nasvet-uplinjač, cilinder (BT Agregat)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Ti kar daj cilinder in glavo na fino peskanje, ce mas moznost. Sicer pa se tudi da spucat z malo truda, poslusaj aljota.
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Potrebujem nasvet-uplinjač, cilinder (BT Agregat)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

aljo69 napisal/-a:namoči cilinder v raztopino citronske kisline (100g zrnc oz praha na 10l vode) pusti notri 24 ur ter ga 2x umes skrtači z zobno ščetko. Cilinder bo ko nov ;) ta zrnca citronske kisline dobiš pa skoraj vsaki trgovini z živili, ker se uporablja za kompote limonade itd. Glej samo da vzameš večje pakiranje je ceneje ;) zna pa pomagat če ga predhodno še opereš z kakim razmaščevalcem za še boljši rezultat
tudi men je prišev ta nasvet prav, me pa zanima če lahko poškoduje steno valja?? za usak slučaj uprašam.
tomos 4 life
Uporabniški avatar
smrekca
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Če Okt 09, 2014 6:56 pm
Kraj: Smast

Re: Potrebujem nasvet-uplinjač, cilinder (BT Agregat)

Odgovor Napisal/-a smrekca »

tomostuner napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:namoči cilinder v raztopino citronske kisline (100g zrnc oz praha na 10l vode) pusti notri 24 ur ter ga 2x umes skrtači z zobno ščetko. Cilinder bo ko nov ;) ta zrnca citronske kisline dobiš pa skoraj vsaki trgovini z živili, ker se uporablja za kompote limonade itd. Glej samo da vzameš večje pakiranje je ceneje ;) zna pa pomagat če ga predhodno še opereš z kakim razmaščevalcem za še boljši rezultat
tudi men je prišev ta nasvet prav, me pa zanima če lahko poškoduje steno valja?? za usak slučaj uprašam.
Ne :) tako da kar veselo na delo :)
TOMOS
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Potrebujem nasvet-uplinjač, cilinder (BT Agregat)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

tomostuner napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:namoči cilinder v raztopino citronske kisline (100g zrnc oz praha na 10l vode) pusti notri 24 ur ter ga 2x umes skrtači z zobno ščetko. Cilinder bo ko nov ;) ta zrnca citronske kisline dobiš pa skoraj vsaki trgovini z živili, ker se uporablja za kompote limonade itd. Glej samo da vzameš večje pakiranje je ceneje ;) zna pa pomagat če ga predhodno še opereš z kakim razmaščevalcem za še boljši rezultat
tudi men je prišev ta nasvet prav, me pa zanima če lahko poškoduje steno valja?? za usak slučaj uprašam.
to je limonada ... samo rja se raztopi ;) z ščetkanjem pa pomagaš da se ti delci rje lažje odlepijo od cilindra :)
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Potrebujem nasvet-uplinjač, cilinder (BT Agregat)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

kaj vse sm probal z to "limonado" pa nikoli ni bilo drugega kot moker cilinder in kapa.. nevem sicer kaj ste drugi uporabljal, vendar pri meni ni bilo nikoli efekta..
Na koncu sm mašino komplet zaprl z kapo gor zašraufano in jo speskal z finim peskom in je bil cilinder kot nov in kapa :) mogoče kje vmes je bil šezmer tisti "šmir" in zemlja vendar se ni dosti videlo.. Mi pa to pove da če še z peskanjem ni šlo ravno vse dol kako bo šele z limonado :)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Goba
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: To Dec 22, 2015 10:32 am

Re: Potrebujem nasvet-uplinjač, cilinder (BT Agregat)

Odgovor Napisal/-a Goba »

Glede čiščenja cilindra sem vse zrihtal. En kolega mi bo dal na fino peskanje pa bo. Sem pa razmišljal da bi tudi komplet motor dal. Črna barva se lušči in mi zgleda zlo grdo. Torej, če bom dal vse skupaj, je potem najbolje da bloke in cilinder skupi sestavim (brez "drobovja"), zamašim vse lunkje in v akcijo. Čene pa zelo dobre ideje ste mi dali, če nimaš možnosti peskanja :) haha si bom zapomnil.

Mi lahko še prosim potrdite, ali ima res BT na cilindru oznako "Tomos 50"? ker jaz sem danes še 1x pogledal, ampak nisem opazil nič....mogoče zaradi packarije :?

Drugači pa se vam zelo zahvaljujem za pomoč in nasvete :) Itak vas bom še kaj spraševal.....tko da hvala še za naprej :)
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Potrebujem nasvet-uplinjač, cilinder (BT Agregat)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

Goba napisal/-a:Glede čiščenja cilindra sem vse zrihtal. En kolega mi bo dal na fino peskanje pa bo. Sem pa razmišljal da bi tudi komplet motor dal. Črna barva se lušči in mi zgleda zlo grdo. Torej, če bom dal vse skupaj, je potem najbolje da bloke in cilinder skupi sestavim (brez "drobovja"), zamašim vse lunkje in v akcijo. Čene pa zelo dobre ideje ste mi dali, če nimaš možnosti peskanja :) haha si bom zapomnil.

Mi lahko še prosim potrdite, ali ima res BT na cilindru oznako "Tomos 50"? ker jaz sem danes še 1x pogledal, ampak nisem opazil nič....mogoče zaradi packarije :?

Drugači pa se vam zelo zahvaljujem za pomoč in nasvete :) Itak vas bom še kaj spraševal.....tko da hvala še za naprej :)
btji mislim da so meli vsi tomos 50 napis nisem pa ziher 15 slcji so meni nekateri brez ozan nekateri pa tudi tomos 50 (bt cilindre). tako da je možno da je ta tudi od 15ke glava pa od bt.
tomos 4 life
Goba
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: To Dec 22, 2015 10:32 am

Re: Potrebujem nasvet-uplinjač, cilinder (BT Agregat)

Odgovor Napisal/-a Goba »

Evo, se oglašam nazaj po krajšem času :) hehe
Uglaunem, res res hvala še 1x za use potrebne informacije glede cilindra in uplinjača. Zdej vem res neki stvari več (y) !!!
tomostuner napisal/-a:btji mislim da so meli vsi tomos 50 napis nisem pa ziher 15 slcji so meni nekateri brez ozan nekateri pa tudi tomos 50 (bt cilindre). tako da je možno da je ta tudi od 15ke glava pa od bt.
Točno to sva zvedla s kolegom ob ogledovanju mojega cilindra. Namreč moj cilinder je res od SLC agregata :D Prečekiral je vse možne napise na cilindru in dobil samoenega, na izpušnem delu. Zelo čudno, kajti prejšni lastnik je rekel da agregat ni bil nikoli odprt :? Ampak dobro, Četudi so naredili zamenjavo, jim ne zamerim :) Obstaja pa možnost da je bil tovarniško vgrajen....
Me je pa prepričal v par stvari. In sicer, da bo cilinder brušen na 38.5mm in ne na 39.5mm (rekel je da nima smisla več). Poleg mi bo pa še kanale zrihtal pod istim kotom kot jih ima Tomos Junior. Zdj pa bomo vidli, kaj bo s tega nastalo hehe :)

Me pa še neki zanima. Katera tesnila naj izberem? Opažam da jih je več vrst po spletu...tanjša, debela, bela, rjava...aaaaa! :D Kako funkcijo imajo in katera mi najbol priporočate? Slišal sem neki govoriti, da tudi zaradi tesnil (poleg trna, je če poškodovan) lahko skače ven iz prestave :o in je treba podlagat vse skupaj....ojoj.
Koliko je sploh potrebno podložiti da je vse tip topi?


Lp. Blaž!
arkas
zariban cilinder
Prispevkov: 149
Pridružen: Po Avg 09, 2010 5:48 pm

Re: Potrebujem nasvet-uplinjač, cilinder (BT Agregat)

Odgovor Napisal/-a arkas »

Cilinder je pravi brez skrbi. SLC ni imel oznake TOMOS 50, ki pa je identičen oz. nekateri pravijo, da je celo boljši. Drugače pa piše na prvi rebri zraven sesalnega kanala mislim, da na desni v smeri vožnje.
Odgovori